Miről tudok részszámlát kiállítani?
Részszámlát csak olyan esetben, általában szolgáltatásokról tudok kiállítani, amikor egy részt tudunk elkészültnek tekinteni. Ha egy bizonyos munkával elkészülök, akkor azt a szerződés alapján leszámlázhatom, és kifizetik nekem. A részszámla jellemző az építőiparban.
Fontos, hogy csak arról tudok részszámlát kiállítani, ami részekre osztható. Nem tudok például egy házat részekben eladni. Lehet, hogy részletekben fogják kifizetni, de a részletfizetés és a részszámla két külön téma, nem szabad összekeverni őket.
Ilyenkor a teljesítés időpontja az a nap, amikor a munkát átveszik tőlem. A számlán szerepeltetem, hogy első, második stb. részszámla. Az utolsó számlát már csak az utolsó részről állítom ki, véletlenül sem a teljes összegről. Mindegyik résznek saját teljesítési időpontja van.
A témáról részletesen olvashatsz az Egyéni vállalkozó leszek! című E-könyvünkben, amely 2020. májusban jelent meg, és a www.vallalkozoikerdesek.hu oldalon érhető el 9.800,- Ft-os áron, amely nem csak a pdf. formátumú E-könyvet tartalmazza, hanem kérdezési lehetőséget is a Vállalkozói kérdések Facebook csoportban.
Az Egyéni vállalkozó leszek! című E-könyv egy leendő egyéni vállalkozó és leendő könyvelője minden fontos részletre kiterjedő beszélgetése párbeszéd formájában. Az E-könyv elsősorban a téma iránt érdeklődőknek, a kezdő és nem kezdő, valamint az újrakezdő egyéni vállalkozóknak szól, hogy a rájuk vonatkozó jogszabályrengetegben jobban el tudjanak igazodni.
Az itt megismert szabályok jelentős része azonban vonatkozik a társaságokra is, például az áfa, a számlázás és a most aktuális és fontos regisztrációs téma, az online számlázás őket is érinti.